Twoja przeglądarka nie może wyświetlić animacji Flash!

 

 

 

Miło Cię powitać na stronie internetowej firmy „Kreacja Życia” Usługi Psychologiczne, Terapia, Coaching. 

 

 

 

Serdecznie zapraszam Cię w wirtualną przestrzeń "Kreacji Życia".

 

 

Violetta Wróblewska

 

          

       W swojej praktyce terapeutycznej doświadczyłam, że ludzie pragną głównie miłości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Chcą być sobą ze swoimi zaletami i wadami. Uważają, że odgrywanie nie swoich ról życiowych, bycie sztucznym i sprawianie wrażenia, iż jest się perfect, nie popełniającym błędów, wypala wewnętrznie, pozbawia energii i powoduje ogromny stres.

 

      Nadmierny stres spowodowany głównie presją życia i sposobami w jaki się go odbiera, leży u podstaw większości chorób i dysfunkcji, pozbawia człowieka radości i spokoju i - w konsekwencji - zdrowia.

 

         www.stres.net.pl to szczególne miejsce, gdzie znajdziesz zarówno informacje dotyczące objawów i źródeł  stresu oraz sposobów jego pokonywania, porady psychologa dotyczące zdrowego stylu życia i radzenia sobie w stresujących sytuacjach, jak i propozycje warsztatów rozwojowych i psychologicznych, indywidualnych sesji psychoedukacyjnych i rozwojowych, indywidualnych treningów antystresowych i uważności,  sesji terapeutycznych nastawionych na rozwiązanie problemu (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).    

 

    

         Jeżeli szukasz pomocy psychologa, potrzebujesz terapii lub coachingu to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą. Możesz  skorzystać z konsultacji psychologicznych, porad psychologicznych online, coachingu online, porad dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania się (Wellness).

 

 

Zapraszam młodzież i dorosłych.

 

Zachęcam Cię do zapisania się  na nasz NewsletterKreacja Życia”, aby otrzymywać zaproszenia na warsztaty.

 

 

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeuta TSR,

coach

Aby przewinąć w dół lub w górę, najedź kursorem na dolne lub górne zielone listki na suwaku »

Taniec Pięciu Przemian, relaksacja, twórczość

 

 

Te zajęcia są przeznaczone dla osób pragnących poruszać się w rytm muzyki . Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne. Bardzo nas cieszy każde spotkanie i możliwość robienia niebanalnych rzeczy razem, które prowokują do odkrywania siebie, eksplorowania własnych potrzeb oraz do przyjrzenia się zależnościom pomiędzy własnymi przeżyciami a ich ruchową ekspresją.

 

Życie jest sztuką i procesem twórczym. Twórczy ruch pozwala przekraczać ograniczenia, docierać do tego co nieświadome i ukryte w ciele. Ruch niesie za sobą zmiany, które zawsze można wnieść do własnego życia.

 

W każdej osobie jest wspaniały tancerz, który potrzebuje przebudzenia i ujawnienia się. Różne światowe rytmy (miedzy innymi hiszpańskie, egipskie, tureckie, żydowskie, afrykańskie) i zróżnicowane tempo muzyki dostarczą Wam wielu możliwości wyrażenia siebie w ruchu.

 

Co będziemy robić?

 

Na warsztatach będziemy tańczyć, osobno, w parach i w kręgu – symbolu jedności i całości, spójności i mocy, z uwagą poruszać się i podążać za swoim ciałem, w zabawny sposób pracować z głosem, relaksować się, medytować w ruchu, praktykować taniec improwizowany, czasami uczyć się kroków i naśladować prowadzącego lub innych, pogłębiać swój oddech, wytańczymy swoje pragnienia i marzenia.

 

Istotą tych wszechstronnych metod pracy na poziomach fizycznej, umysłowej, duchowej i emocjonalnej jest doświadczenie, wyrażenie i połączenie różnych cząstek siebie. W każdej osobie są różne cząstki (delikatność, dzikość, siła, wolność, pełna ekspresja, żywiołowość, elastyczność, spokój, lekkość, dynamizm, swoboda, stanowczość), którym na co dzień nie zawsze pozwalamy się ujawnić, a które potrzebują przebudzenia i uzewnętrznienia.

 

Aby odkryć i rozbudzić te wszystkie cząstki siebie będziemy w tańcu przechodzić przez pięć przemian według medycyny chińskiej, czyli przemianę Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody oraz praktykować różne jakości w ruchu, takie jak miękkość, szybkość i zaangażowanie, rozciąganie, siła, autentyczność.

 

Odkryjemy jakości tych przemian. Zatańczymy: Drzewo  poprzez ruchy dynamiczne, Ogień poprzez ruchy rozgrzewające, Ziemię poprzez ruchy zrównoważone, Powietrze poprzez ruchy przestrzenne, Wodę poprzez ruchy płynne.

 

Będziemy eksperymentować ze swoją kreatywnością w poszukiwaniu własnego tańca życia. Ruch kreatywny zaspokaja potrzebę tworzenia. Pozwala odprężyć się i kreować własne kompozycje ruchowe oraz pozbyć się napięć psychicznych, rozładować napięcie i wyrazić swoje uczucia.

 

Popracujemy z ciałem i ruchem na trzech poziomach:

 • Moje ciało (głowa, tułów, ręce, biodra, nogi). Poznanie siebie. Tworzenie przestrzeni osobistej, nauka bycia w niej i zaobserwowanie, jak moje ciało się w niej porusza. Eksperymentowanie z różnymi rodzajami ruchu.
 • Ja i moje otoczenie fizyczne. Korzystanie ze swojej przestrzeni. Odwaga, akceptacja nowych sytuacji, otwarcie na świat, elastyczność zachowań.
 • Ja i ludzie. Harmonia z ludźmi. Dzielenie przestrzeni, wzajemne poznanie i nawiązanie kontaktów.

Będzie przestrzeń na twórcze wyrażenie siebie nie tylko poprzez taniec.

 

 W jakim celu?

 

Taniec obudzi i uwolni Twoją naturalną energię i pomoże Ci w manifestowaniu Twojego potencjału. Nawiążesz głębszą łączność z własnym ciałem, odkryjesz jego naturalność i potrzeby. Ruch, praca z oddechem i głosem pozwoli Ci uwolnić serce i ciało. Tutaj poczujesz się bezpiecznie, bez oceniania, czy coś robisz dobrze czy źle. Dasz sobie prawo czuć to, co czujesz. Doświadczysz różnych jakości ruchu.

 

Kto prowadzi?

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, coach, trenerka rozwoju osobistego, twórczyni Tańca 5 Przemian,  doktor w zakresie nauk o zarządzaniu, nauczyciel akademicki.   Od kilku lat uczy się tańca brzucha, Tai Chi i hatha-yogi. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych z Pięciu Rytmów u Dagmar Cee, Beaty Eckert, Aviyi Reches, w zajęciach tanecznych Living Dance Form oraz z "Otwartej Rzeki" u Claudii Casanovas. Do własnej praktyki tanecznej wprowadza zarówno elementy nacechowane delikatnością i łagodnością, jak również dzikością i energicznością. Więcej informacji o prowadzącej znajdziesz na stronach: www.kreacjazycia.pl.

 

Co zyskasz?

 • uwolnisz ciało od napięć,
 • oczyścisz swój umysł,
 • otworzysz swoje serce,
 • poszerzysz swoją wyobraźnię, intuicję, świadomość i kreatywność,
 • radość z bycia z innymi,
 • odprężenie, większą elastyczność ciała, większą świadomość siebie, swoich potrzeb i potencjału,
 • wzrost witalności,
 • możliwość bezpiecznego wyrażania swoich emocji,
 • większą swobodę w kontaktach z innymi,
 • odkrycie własnych możliwości,
 • nowe spojrzenie na wiele rzeczy,
 • poczucie siły i lekkości.