Twoja przeglądarka nie może wyświetlić animacji Flash!

 

 

 

Miło Cię powitać na stronie internetowej firmy „Kreacja Życia” Usługi Psychologiczne, Terapia, Coaching. 

 

 

 

Serdecznie zapraszam Cię w wirtualną przestrzeń "Kreacji Życia".

 

 

Violetta Wróblewska

 

          

       W swojej praktyce terapeutycznej doświadczyłam, że ludzie pragną głównie miłości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Chcą być sobą ze swoimi zaletami i wadami. Uważają, że odgrywanie nie swoich ról życiowych, bycie sztucznym i sprawianie wrażenia, iż jest się perfect, nie popełniającym błędów, wypala wewnętrznie, pozbawia energii i powoduje ogromny stres.

 

      Nadmierny stres spowodowany głównie presją życia i sposobami w jaki się go odbiera, leży u podstaw większości chorób i dysfunkcji, pozbawia człowieka radości i spokoju i - w konsekwencji - zdrowia.

 

         www.stres.net.pl to szczególne miejsce, gdzie znajdziesz zarówno informacje dotyczące objawów i źródeł  stresu oraz sposobów jego pokonywania, porady psychologa dotyczące zdrowego stylu życia i radzenia sobie w stresujących sytuacjach, jak i propozycje warsztatów rozwojowych i psychologicznych, indywidualnych sesji psychoedukacyjnych i rozwojowych, indywidualnych treningów antystresowych i uważności,  sesji terapeutycznych nastawionych na rozwiązanie problemu (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).    

 

    

         Jeżeli szukasz pomocy psychologa, potrzebujesz terapii lub coachingu to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą. Możesz  skorzystać z konsultacji psychologicznych, porad psychologicznych online, coachingu online, porad dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania się (Wellness).

 

 

Zapraszam młodzież i dorosłych.

 

Zachęcam Cię do zapisania się  na nasz NewsletterKreacja Życia”, aby otrzymywać zaproszenia na warsztaty.

 

 

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeuta TSR,

coach

Aby przewinąć w dół lub w górę, najedź kursorem na dolne lub górne zielone listki na suwaku »


Taniec Pięciu Przemian, Living Dance Form, relaksacja, twórczość

 

Rozgrzej ciało i duszę. Odstresuj się. Kreatywnie wyraź siebie.

Spotkaj cudownych ludzi, spotkaj się z samą sobą. Spędź czas w niecodzienny sposób.

Warto tu być i warto to przeżyć.

 

Te zajęcia są przeznaczone dla osób pragnących poruszać się w rytm muzyki . Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne. Bardzo nas cieszy każde spotkanie i możliwość robienia niebanalnych rzeczy razem, które prowokują do odkrywania siebie, eksplorowania własnych potrzeb oraz do przyjrzenia się zależnościom pomiędzy własnymi przeżyciami a ich ruchową ekspresją.

 

Życie jest sztuką i procesem twórczym. Twórczy ruch pozwala przekraczać ograniczenia, docierać do tego co nieświadome i ukryte w ciele. Ruch niesie za sobą zmiany, które zawsze można wnieść do własnego życia.

 

W każdej osobie jest wspaniały tancerz, który potrzebuje przebudzenia i ujawnienia się. Różne światowe rytmy (miedzy innymi hiszpańskie, egipskie, tureckie, żydowskie, afrykańskie) i zróżnicowane tempo muzyki dostarczą Wam wielu możliwości wyrażenia siebie w ruchu.

 

Co będziemy robić?

 

Na warsztatach będziemy tańczyć, osobno, w parach i w kręgu – symbolu jedności i całości, spójności i mocy, z uwagą poruszać się i podążać za swoim ciałem, w zabawny sposób pracować z głosem, relaksować się, medytować w ruchu, praktykować taniec improwizowany, czasami uczyć się kroków i naśladować prowadzącego lub innych, pogłębiać swój oddech, wytańczymy swoje pragnienia i marzenia.

 

Istotą tych wszechstronnych metod pracy na poziomach fizycznej, umysłowej, duchowej i emocjonalnej jest doświadczenie, wyrażenie i połączenie różnych cząstek siebie. W każdej osobie są różne cząstki (delikatność, dzikość, siła, wolność, pełna ekspresja, żywiołowość, elastyczność, spokój, lekkość, dynamizm, swoboda, stanowczość), którym na co dzień nie zawsze pozwalamy się ujawnić, a które potrzebują przebudzenia i uzewnętrznienia.

 

Aby odkryć i rozbudzić te wszystkie cząstki siebie będziemy w tańcu przechodzić przez pięć przemian według medycyny chińskiej, czyli przemianę Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody oraz praktykować różne jakości w ruchu, takie jak miękkość, szybkość i zaangażowanie, rozciąganie, siła, autentyczność.

 

Odkryjemy jakości tych przemian. Zatańczymy: Drzewo  poprzez ruchy dynamiczne, Ogień poprzez ruchy rozgrzewające, Ziemię poprzez ruchy zrównoważone, Powietrze poprzez ruchy przestrzenne, Wodę poprzez ruchy płynne.


Tańcząc miękkość skontaktujemy się ze swoją delikatnością, poprzez ruchy szybkie pobudzimy energię w ciele,  rozciąganie pozwoli nam sięgać na zewnątrz i zyskiwać elastyczność i dobrą komunikację, poprzez wyrażanie siły budujemy własną asertywność i klarowność celu.

 

Będziemy eksperymentować ze swoją kreatywnością w poszukiwaniu własnego tańca życia. Ruch kreatywny zaspokaja potrzebę tworzenia. Pozwala odprężyć się i kreować własne kompozycje ruchowe oraz pozbyć się napięć psychicznych, rozładować napięcie i wyrazić swoje uczucia.

 

Popracujemy z ciałem i ruchem na trzech poziomach:

 • Moje ciało (głowa, tułów, ręce, biodra, nogi). Poznanie siebie. Tworzenie przestrzeni osobistej, nauka bycia w niej i zaobserwowanie, jak moje ciało się w niej porusza. Eksperymentowanie z różnymi rodzajami ruchu.
 • Ja i moje otoczenie fizyczne. Korzystanie ze swojej przestrzeni. Odwaga, akceptacja nowych sytuacji, otwarcie na świat, elastyczność zachowań.
 • Ja i ludzie. Harmonia z ludźmi. Dzielenie przestrzeni, wzajemne poznanie i nawiązanie kontaktów.

 

Będzie przestrzeń na twórcze wyrażenie siebie nie tylko poprzez taniec.

 

 W jakim celu?

 

Taniec obudzi i uwolni Twoją naturalną energię i pomoże Ci w manifestowaniu Twojego potencjału. Nawiążesz głębszą łączność z własnym ciałem, odkryjesz jego naturalność i potrzeby. Ruch, praca z oddechem i głosem pozwoli Ci uwolnić serce i ciało. Tutaj poczujesz się bezpiecznie, bez oceniania, czy coś robisz dobrze czy źle. Dasz sobie prawo czuć to, co czujesz. Doświadczysz różnych jakości ruchu.

 

Gdzie: Centrum Twórczego Rozwoju Dzieci i Dorosłych “Harmonia”, ul. Gdańska 23A, blisko stacji metra Marymont, dojazd na www.ctrharmonia.pl.

 

Data: 28.11.2010

 

Godziny: 11.00-15.00

 

Kto prowadzi?

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, coach, trenerka rozwoju osobistego, twórczyni Tańca 5 Przemian,  doktor w zakresie nauk o zarządzaniu, nauczyciel akademicki.   Od kilku lat uczy się tańca brzucha, Tai Chi i hatha-yogi. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych z Pięciu Rytmów u Dagmar Cee, Beaty Eckert, Aviyi Reches, w zajęciach tanecznych Living Dance Form oraz z "Otwartej Rzeki" u Claudii Casanovas. Do własnej praktyki tanecznej wprowadza zarówno elementy nacechowane delikatnością i łagodnością, jak również dzikością i energicznością. Więcej informacji o prowadzącej znajdziesz na stronach: www.kreacjazycia.pl.

Małgorzata Piskorek - artterapeutka, trenerka dramy, instruktorka ruchu rozwijającego, trenerka rozwoju  osobistego metodą pracy z ciałem Living Dance Form. Więcej informacji o prowadzącej znajdziesz na stronach:www.ctrharmonia.pl.

 

 

Co zyskasz?

 • uwolnisz ciało od napięć,
 • oczyścisz swój umysł,
 • otworzysz swoje serce,
 • poszerzysz swoją wyobraźnię, intuicję, świadomość i kreatywność,
 • radość z bycia z innymi,
 • odprężenie, większą elastyczność ciała, większą świadomość siebie, swoich potrzeb i potencjału,
 • wzrost witalności,
 • możliwość bezpiecznego wyrażania swoich emocji,
 • większą swobodę w kontaktach z innymi,
 • odkrycie własnych możliwości,
 • nowe spojrzenie na wiele rzeczy,
 • poczucie siły i lekkości.