Twoja przeglądarka nie może wyświetlić animacji Flash!

 

 

 

Miło Cię powitać na stronie internetowej firmy „Kreacja Życia” Usługi Psychologiczne, Terapia, Coaching. 

 

 

 

Serdecznie zapraszam Cię w wirtualną przestrzeń "Kreacji Życia".

 

 

Violetta Wróblewska

 

          

       W swojej praktyce terapeutycznej doświadczyłam, że ludzie pragną głównie miłości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Chcą być sobą ze swoimi zaletami i wadami. Uważają, że odgrywanie nie swoich ról życiowych, bycie sztucznym i sprawianie wrażenia, iż jest się perfect, nie popełniającym błędów, wypala wewnętrznie, pozbawia energii i powoduje ogromny stres.

 

      Nadmierny stres spowodowany głównie presją życia i sposobami w jaki się go odbiera, leży u podstaw większości chorób i dysfunkcji, pozbawia człowieka radości i spokoju i - w konsekwencji - zdrowia.

 

         www.stres.net.pl to szczególne miejsce, gdzie znajdziesz zarówno informacje dotyczące objawów i źródeł  stresu oraz sposobów jego pokonywania, porady psychologa dotyczące zdrowego stylu życia i radzenia sobie w stresujących sytuacjach, jak i propozycje warsztatów rozwojowych i psychologicznych, indywidualnych sesji psychoedukacyjnych i rozwojowych, indywidualnych treningów antystresowych i uważności,  sesji terapeutycznych nastawionych na rozwiązanie problemu (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).    

 

    

         Jeżeli szukasz pomocy psychologa, potrzebujesz terapii lub coachingu to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą. Możesz  skorzystać z konsultacji psychologicznych, porad psychologicznych online, coachingu online, porad dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania się (Wellness).

 

 

Zapraszam młodzież i dorosłych.

 

Zachęcam Cię do zapisania się  na nasz NewsletterKreacja Życia”, aby otrzymywać zaproszenia na warsztaty.

 

 

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeuta TSR,

coach

Aby przewinąć w dół lub w górę, najedź kursorem na dolne lub górne zielone listki na suwaku »Taniec Pięciu Przemian, Living Dance Form, relaksacja, twórczość


Rozgrzej ciało i duszę. Odstresuj się. Kreatywnie wyraź siebie.

Spotkaj cudownych ludzi, spotkaj się z samą sobą. Spędź czas w niecodzienny sposób.

Warto tu być i warto to przeżyć.

 

Te zajęcia są przeznaczone dla wszystkich kobiet pragnących poruszać się w rytm muzyki . Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne. Bardzo nas cieszy każde spotkanie i możliwość robienia niebanalnych rzeczy razem, które prowokują do odkrywania siebie, eksplorowania własnych potrzeb i marzeń oraz do przyjrzenia się zależnościom pomiędzy własnymi przeżyciami a ich ruchową ekspresją.

 

Życie jest sztuką i procesem twórczym. Twórczy ruch pozwala przekraczać ograniczenia, docierać do tego, co często nieświadome i ukryte w ciele, do własnych potrzeb i marzeń. Ruch niesie za sobą zmiany, które zawsze można wnieść do własnego życia.

 

W każdej z nas jest wspaniała tancerka, która potrzebuje przebudzenia i ujawnienia się. Różne światowe rytmy początku roku (miedzy innymi hiszpańskie, egipskie, tureckie, żydowskie, afrykańskie) i zróżnicowane tempo muzyki dostarczą Wam wielu możliwości wyrażenia siebie w ruchu.

 

Co będziemy robić?

 

Na warsztatach będziemy tańczyć, osobno, w parach i w kręgu – symbolu jedności i całości, spójności i mocy, z uwagą poruszać się i podążać za swoim ciałem, w zabawny sposób pracować z głosem, relaksować się, medytować w ruchu, czasami uczyć się kroków i naśladować prowadzącego lub innych, pogłębiać swój oddech, wytańczymy swoje pragnienia i marzenia.

 

Istotą tej wszechstronnej metody pracy jest doświadczenie, wyrażenie i połączenie różnych cząstek siebie. W każdej kobiecie są różne cząstki (delikatność, dzikość, siła, wolność, pełna ekspresja, żywiołowość, elastyczność, spokój, lekkość, dynamizm, swoboda, stanowczość), którym na co dzień nie zawsze pozwalamy się ujawnić, a które potrzebują przebudzenia i uzewnętrznienia.

 

Aby odkryć i rozbudzić te wszystkie cząstki siebie będziemy w tańcu przechodzić przez pięć przemian według medycyny chińskiej, czyli przemianę Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody.

 

System Pięciu Przemian jest potężnym narzędziem filozofii taoistycznej, pozwalającym zrozumieć zasady funkcjonowania naszego organizmu w sposób holistyczny, jak również dostarcza pogłębionej wiedzy na temat psychicznego dobrostanu człowieka.

 

Każdej przemianie towarzyszą zarówno pozytywne, jak i negatywne postawy i emocje.

Pozytywne stany emocjonalne towarzyszące każdej z przemian przyczyniają się do równowagi jin i jang. W Przemianie Drzewa rozwijamy elastyczność i chęć osiągnięć, w Przemianie Ognia - ciekawość świata, zainteresowanie, otwartość, radość, chęć dzielenia się z innymi, potrzebę uczenia się, w Przemianie Ziemi - ugruntowanie i urzeczywistnianie się, w Przemianie Metalu - wiarę we własne możliwości, współczucie, otwarty umysł, rozsądek, ufność wobec życia, w Przemianie Wody - odwagę, wewnętrzną siłę, pozytywne myślenie.

 

Podczas tańca w szczególny sposób odkryjemy jakości tych przemian. Zatańczymy: Drzewo  poprzez ruchy dynamiczne, Ogień poprzez ruchy rozgrzewające, Ziemię poprzez ruchy zrównoważone, Powietrze poprzez ruchy przestrzenne, Wodę poprzez ruchy płynne.

 

Będziemy praktykować różne jakości w ruchu, takie jak miękkość, szybkość i zaangażowanie, rozciąganie, siła, autentyczność.

 

Tańcząc miękkość skontaktujemy się ze swoją delikatnością, poprzez ruchy szybkie pobudzimy energię w ciele,  rozciąganie pozwoli nam sięgać na zewnątrz i zyskiwać elastyczność i dobrą komunikację, poprzez wyrażanie siły budujemy własną asertywność i klarowność celu.

 

Będziemy eksperymentować ze swoją kreatywnością w poszukiwaniu własnego tańca życia. Ruch kreatywny zaspokaja potrzebę tworzenia. Pozwala odprężyć się i kreować własne kompozycje ruchowe oraz pozbyć się napięć psychicznych, rozładować napięcie i wyrazić swoje uczucia.

 

Popracujemy z ciałem i ruchem na trzech poziomach:

 • Moje ciało (głowa, tułów, ręce, biodra, nogi). Poznanie siebie. Tworzenie przestrzeni osobistej, nauka bycia w niej i zaobserwowanie, jak moje ciało się w niej porusza. Eksperymentowanie z różnymi rodzajami ruchu.
 • Ja i moje otoczenie fizyczne. Korzystanie ze swojej przestrzeni. Odwaga, akceptacja nowych sytuacji, otwarcie na świat, elastyczność zachowań.
 • Ja i ludzie. Harmonia z ludźmi. Dzielenie przestrzeni, wzajemne poznanie i nawiązanie kontaktów.

Będzie przestrzeń na twórcze wyrażenie siebie nie tylko poprzez taniec.

 

 W jakim celu?

 • Taniec obudzi i uwolni Twoją naturalną energię i pomoże Ci w manifestowaniu Twojego potencjału.
 • Nawiążesz głębszą łączność z własnym ciałem, odkryjesz jego naturalność i potrzeby.
 • Ruch, praca z oddechem i głosem pozwoli Ci uwolnić serce i ciało. Tutaj poczujesz się bezpiecznie, bez oceniania, czy coś robisz dobrze czy źle.
 • Dasz sobie prawo czuć to, co czujesz. Doświadczysz różnych jakości ruchu.

Gdzie: Centrum Twórczego Rozwoju Dzieci i Dorosłych “Harmonia”, ul. Gdańska 23A, blisko stacji metra Marymont, dojazd nawww.ctrharmonia.pl.

 

Data: 09.01.2011

 

Godziny: 11.00-15.00

 

Inwestycja w siebie: 70 zł.  Wpłata 70 zł i potwierdzenie jej mailem na adres v.wroblewska@kreacjazycia.pl jest równoznaczne z rezerwacją miejsca na warsztacie. Warsztat kameralny (max. 10 osób). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat. W mailu proszę o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Prosimy o zabranie wygodnego stroju, koca, poduszeczki i wody do picia.

 

ZAPEWNIAMY CIEPŁĄ, DOMOWĄ ATMOSFERĘ, DOBRĄ ZABAWĘ, HERBATKĘ, CIASTA I CIASTECZKA.

 

Ważne: Wpłata 70 zł nie jest zwracana.

 

Wpłaty na konto: Pracownia Psychoedukacji, Terapii i Rozwoju Osobistego „Kreacja Życia”, Ul. Kabacki Dukt 8 lokal 23, 02-798 Warszawa,

mBank konto 19 1140 2004 0000 3702 6731 5576.

 

Kto prowadzi?

Violetta Wróblewska - psycholog, terapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, coach, trenerka rozwoju osobistego, twórczyni Tańca 5 Przemian,  doktor w zakresie nauk o zarządzaniu, nauczyciel akademicki.   Od kilku lat uczy się tańca brzucha, Tai Chi i hatha-yogi. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych z Pięciu Rytmów u Dagmar Cee, Beaty Eckert, Aviyi Reches, w zajęciach tanecznych Living Dance Form oraz z "Otwartej Rzeki" u Claudii Casanovas i Vincenzo Rossi. Do własnej praktyki tanecznej wprowadza zarówno elementy nacechowane delikatnością i łagodnością, jak również dzikością i energicznością. Więcej informacji o prowadzącej znajdziesz na stronach: www.kreacjazycia.pl.

Małgorzata Piskorek - artterapeutka, trenerka dramy, instruktorka ruchu rozwijającego, trenerka rozwoju  osobistego metodą pracy z ciałem Living Dance Form. Więcej informacji o prowadzącej znajdziesz na stronach:www.ctrharmonia.pl.

 

Co zyskasz?

 • uwolnisz ciało od napięć,
 • oczyścisz swój umysł,
 • otworzysz swoje serce,
 • poszerzysz swoją wyobraźnię, intuicję, świadomość i kreatywność,
 • radość z bycia z innymi,
 • odprężenie, większą elastyczność ciała, większą świadomość siebie, swoich potrzeb i potencjału,
 • wzrost witalności,
 • możliwość bezpiecznego wyrażania swoich emocji,
 • większą swobodę w kontaktach z innymi,
 • odkrycie własnych możliwości,
 • nowe spojrzenie na wiele rzeczy,
 • poczucie siły i lekkości.

PIĘĆ PRZEMIAN TO NIEKOŃCZĄCA SIĘ WĘDRÓWKA


Pięć Przemian wywodzi się z Medycyny Chińskiej. Dotyczy wszystkich zjawisk na świecie. Obejmuje takie przemiany, jak: Drzewo, Ogień, Ziemię, Metal i Wodę. Poszczególne przemiany związane są z porami roku. Drzewo z wiosną, Ogień i Ziemia z latem i późnym latem, Metal z jesienią i Woda z zimą. W medycynie chińskiej jest cykl odżywczy Pięciu Przemian: drzewo odżywia ogień (z drzewa mamy ogień), ziemia potrzebuje ciepła ognia, aby żyć, z ziemi pozyskuje się metal, metal, czyli minerały odżywiają wodę, a woda karmi drzewo.

 

TANIEC PIĘCIU PRZEMIAN (5 CHANGES DANCE).

 

Taniec Pięciu Przemian bazuje na holistycznym systemie Pięciu Przemian. Polega na uruchomieniu procesu wewnętrznych przemian miedzy innymi poprzez ruch spontaniczny, taniec improwizowany, wyrażanie emocji, pracę z ciałem, oddechem, głosem, medytację, relaksację, spontaniczną zabawę, w celu wpływania na zdrowie i dobrostan psychiczny.

 

Opierając się na głębokiej mądrości tej taoistycznej filozofii, eksperymentujemy ze swoją kreatywnością i rozwijamy swoją życiową mądrość, przechodząc przez poszczególne stadia Pięciu Przemian takie, jak Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, i Woda w poszukiwaniu własnego tańca życia.

 

Tańczymy Przemianę Drzewa poprzez ruchy elastyczne i zdobywcze, Przemianę Ognia poprzez ruchy rozgrzewające i żywiołowe, Przemianę Ziemi poprzez ruchy falujące i płynne, Przemianę Metalu poprzez ruchy lekkie i przestrzenne, Przemianę Wody poprzez ruchy spokojne i powolne.

 

Różne światowe rytmy i zróżnicowane tempo muzyki dostarczają wielu możliwości wyrażenia siebie w ruchu.

 

Na warsztatach tańczymy osobno, w parach i w kręgu – symbolu jedności i mocy, z uwagą poruszamy się i podążamy za swoim ciałem, w zabawny sposób pracujemy z głosem, relaksujemy się, medytujemy w ruchu, praktykujemy nie tylko taniec improwizowany, ale czasami uczymy się kroków i naśladujemy prowadzącego lub innych, pogłębiamy swój oddech.

 

Przemiana Drzewa to początek czegoś nowego, narodziny, szybki wzrost, planowanie i rozpoczęcie różnych działalności, szybkie dążenie do góry. To również nasze wizje życia i odwaga do przekształcenia ich w plany. Ta przemiana nie lubi nacisku i mocnych ograniczeń. Tańczymy Przemianę Drzewa poprzez ruchy elastyczne, rozciągające i zdobywcze. W ten sposób wzmacniamy naszą wątrobę, która potrzebuje spontaniczności, otwarcia na świat, odprężenia i swobody. Generalnie wszystko, co wzrasta potrzebuje przestrzeni. Przestrzeń sprzyja niezakłóconemu dojrzewaniu. Potrzebujemy jej do naszego rozwoju i wypełniania swoich zadań życiowych.

 

Przemiana Ognia to okres, kiedy człowiek poszukuje nowych wrażeń, poznaje świat i uczy się. Ogień to żywiołowość, radość, dynamika i szerokie horyzonty myślowe. Tańczymy Przemianę Ognia poprzez ruchy rozgrzewające, żywiołowe, silne i dynamiczne. W ten sposób doenergetyzowujemy nasze serce. Nasze serca potrzebują otwartości, szczerego zainteresowania innymi ludźmi, radości wewnętrznej i śmiechu.

 

Przemiana Ziemi to okres kiedy człowiek poszukuje stabilizacji, ugruntowania i równowagi. W psychologicznym wymiarze osoba ugruntowana jest w stanie odbierać wewnętrzną i zewnętrzną rzeczywistość, będąc tu i teraz. Kontakt z ziemią jest relacją z tym, co rzeczywiste w życiu. Nasza trzustka potrzebuje odważnego kierowania życiem, podejmowania ryzyka, zdrowego rozsądku. Tańczymy Przemianę Ziemi poprzez ruchy falujące, płynne i ugruntowane.

 

Przemiana Metalu mocno wiąże się z wiarą we własne możliwości i ufnością wobec życia. Temu żywiołowi odpowiadają przestrzeń i rozprzestrzenianie się. Zrozumienie, że umysł i przestrzeń są nieograniczone jest źródłem nadziei, ufności i radości. Wzmacniamy płuca poprzez radość i umacnianie wiary we własne możliwości. Tańczymy Przemianę Metalu poprzez ruchy lekkie i przestrzenne.

 

Przemiana Wody Refleksja, wytrwałość, wytrzymałość, odwaga i długie życie cechują ludzi o silnych nerkach, które należą do tej przemiany. Życzliwe, pełne optymizmu spojrzenie na świat daje powody do głębokiej, wewnętrznej radości. Tańczymy Przemianę Metalu poprzez ruchy spokojne i powolne.

 

Warsztat rozwojowy taneczno-relaksacyjny

 

Warsztat rozwojowy taneczno-relaksacyjny

 

Warsztat rozwojowy taneczno-relaksacyjny